نشست عمومی در استانبول

اردوغان نماینده انتخابات حزب حاکم AK را پیش از انتخابات آتی در 24 ژوئن نشان می دهد
آژانس ANADOLU
انکارا
منتشر شده
20 ساعت پیش
emAA Photo / em
عکس AA
حزب حاکم عدالت و توسعه (AK) روزنامۀ خود را یکشنبه در یک نشست عمومی در استانبول با حضور رییس جمهور رجب طیب اردوغان اعلام کرد.

اردوغان گفت انتخابات 24 ژوئن نقطه عطف برای آینده ترکیه خواهد بود. وی گفت حزب او همچنان به تلاش برای ایجاد ترکیه قدرت جهانی مهم و نیروی پیشرو ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور گفت که درآمد ملی ترکیه افزایش خواهد یافت و شکاف بین گروه های درآمد سریع خواهد شد و مبارزه با فساد، فقر و ممنوعیت ها همچنان در میان مهم ترین اهداف کشور پس از انتخابات خواهد بود.

وی گفت که پروژه های ترکیه در صنایع خودرو سازی و دفاعی کشور به سرعت در صورت انتخاب او اعمال خواهد شد.

اردوغان گفت: “همانطور که ترکیه، هدف ما این است که 100 درصد زمین، هوا و سیستم های دفاع دریایی بومی داشته باشد.”

اردوغان در مورد عضویت اتحادیه اروپا در ترکیه گفت که ترکیه هدف خود را برای پیوستن به این حزب 28 کشور ادامه خواهد داد.

وی گفت: “ما هرگز از هدف خود برای عضویت کامل اتحادیه اروپا رضایت ندیدیم، تور استانبول لحظه آخری اگر چه اخیرا مشاهده همان عزت و میل از همتایان ما را ندیدیم.”

رئیس جمهور گفت، “استقلال، منافع ملی، امنیت ملی و موقعیت وجدان، اصول سیاست خارجی ما بدون تغییر باقی خواهد ماند. ما نمی خواهیم کشورهای دیگر را همان گونه که ما قبول نداریم، حمایت کنیم.” برای ادامه دیپلماسی در سطح برابر با همتایان خود.

اردوغان همچنین اظهار داشت که عزم خود را برای حذف مرزهای ترکیه از همه گروه های تروریستی اعلام کرده است. او گفت: “ما عملیات جدیدی شبیه به عملیات فرات شیلد و شعبه عملیاتی زیتون را در مدت زمان جدید ما برای ریشه کن کردن همه تروریست ها از مرز ترکیه راه اندازی خواهیم کرد.”

اردوغان از سال 2014 به عنوان رئیس جمهور خدمت کرده است – اولین رییس جمهور ترکیه در انتخابات عمومی انتخاب شده است. قبل از آن، او از سال 2003 تا 2014 به عنوان نخست وزیر خدمت کرد.

اگر او در انتخابات 24 ژوئن برنده شود، اردوغان نخستین رهبر ترکیه تحت نظام ریاست جمهوری خواهد بود و در عوض تغییرات دیگری نیز با پست نخست وزیری روبرو خواهد شد.

رئيس جمهوری همچنین گفت: از زمان آغاز عملیات شعبه زیتون در سوریه، حداقل 4،415 تروریست “خنثی” شده اند.

مقامات ترکیه اغلب از عبارت “خنثی شده” در اظهارات خود استفاده می کنند که این بدان معنی است که تروریست ها مورد تسلیم یا کشته یا دستگیر شده اند.

در تاریخ 20 ژانویه، ترکیه عملیات شعبه زیتون را آغاز کرد تا تروریست های YPG / PKK-Daesh از Afrin، شمال غربی سوریه را پاک کند.

به گفته ستاد عمومي تركيه، هدف از اين عمليات، برقراري امنيت و ثبات در مرزها و منطقه و همچنين محافظت از مردم سوريه از سركوب و ظلم و ستم تروريست ها است.

این عملیات تحت چارچوب حقوق ترکیه بر اساس قوانین بین المللی، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حقوق دفاع از خود در قالب منشور سازمان ملل و احترام به تمامیت ارضی سوریه انجام شده است.