ممانعت سفر به مقصد آمریکا در فرودگاه استانبول

سازمان هواپیمایی ترکیه اعلام کرد: تعدادی از اتباع هفت کشور مسلمان که در فرودگاه آتاتورک استانبول قصد مسافرت به کشور آمریکا را داشتند، از سوار شدن به هواپیما منع شدند.

به گزارش ایرنا، واحد مطبوعاتی سازمان هواپیمایی ترکیه روز دوشنبه طی اطلاعیه ای اعلام کرد: با این حال مسافران بازمانده از سفر به آمریکا در پی تصمیم جدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور مسلمان، تسهیلات ویژه دریافت می کنند.

بنا به این گزارش، بلیت مسافرانی که پس از تصمیم دولت آمریکا اقدام به ابطال سفر خود کرده اند، بدون اخذ کارمزد و کسر مبلغی، ابطال می شود.

بنا به این اطلاعیه، مبلغ بلیت این مسافران نیز بدون کسر مبلغی به آنها بازگشت داده شده و در صورت درخواست پرداخت می شود.

همچنین، امروز سفارت آمریکا در ترکیه با صدور اطلاعیه ای در سایت خود اعلام کرد: بر اساس فرمان 27 ژانویه ریاست جمهوری آمریکا، صدور ویزا برای اتباع هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان و سوریه از سوی سفارت آمریکا در ترکیه متوقف شده است.

در اطلاعیه سفارت آمریکا آمده است: این تصمیم تا اطلاع بعدی اتخاذ شده است تور لحظه آخری استانبول و تا اعلام بعدی به اجرا در می آید.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: اگر یکی از شهروندان این کشورها و یا دارای تابعیت دوگانه هستید و نوبت اخذ ویزا دریافت کرده اید، این نوبت ها معلق شده است و اگر اگر قرار ملاقات برای اخذ ویزا دارید، این ملاقات ها انجام نخواهد شد.

در این اطلاعیه همچنین اعلام شده است که این تصمیم شامل برخی افراد فعال در سازمان های بین المللی و موسسات خاص نمی شود.

در این اطلاعیه همچنین از کسانی که قرار ملاقات و وقت قلبی از سفارت آمریکا دارند، خواسته شده است که برای لغو قرار ملاقات خود به سایت سفارت آمریکا مراجعه کرده و موضوع را تنها از طریق سایت پیگیری کنند.