مرگ دونده لبنانی در حمله تروریستی استانبول

دونده سابق لبنانی در بین ۳۹ نفری بود که در حمله تروریستی به کلوپ شبانه در استانبول کشته شدند.

کشته شدن دونده لبنانی در حمله تروریستی استانبول (+عکس)

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از Inside the games، هایکال مسلم در سال ۲۰۰۷ در مسابقه دوی ۱۰۰ متر مردان در بازی‌های قهرمانی آسیا شرکت کرده است. او حمله تروریستی به کلوپ شبانه شهر استانبول کشته شد. در این کلوپ حداقل ۶۰۰ نفر حضور داشتند که با تیراندازی تروریست‌ها، ۳۹ نفر جان خود را از دست دادند. داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

مسلم ۳۴ ساله تمام عمر خود را وقف ورزش کرده بود. رزرو تور استانبول او در دانشگاه در رشته تربیت ‌بدنی تحصیل کرده بود و در یکی از باشگاه‌های لبنان نیز مربی دوومیدانی بوده است. او در سال ۲۰۱۰ باشگاه ورزش خود را در لبنان افتتاح کرد. همسر مسلم که تنها ۶ ماه بود با او ازدواج کرده بود، از این سانحه جان سالم به در برد.

فردی که این حمله تروریستی را انجام داده است، ۱۸۰ گلوله شلیک کرد. گفته می‌شود فرد مهاجم اصلیتی ازبکستانی یا قرقیزستانی داشته است. در میان افرادی که در این سانحه کشته شدند، ملیت‌های بلژیکی، فرانسوی، هندی، اردنی، لبنانی، روسی، عربستانی و تونسی نیز دیده می‌شوند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حداقل ۶۹ نفر به بیمارستان برده شدند. در سال گذشته داعش مسئولیت حداقل دو حمله تروریستی در ترکیه را بر عهده گرفته است. در ماه آگوست نیز در یک عروسی بمب‌گذاری شد که حداقل ۳۰ نفر کشته شدند. بمب‌گذاری در فرودگاه آتاتورک استانبول نیز ۴۱ کشته بر جای گذاشت.