رونمایی ازسه طرح نوین گردشگری کیش

به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، در اين مراسم که با حضور دستیار برنامه ريزي و هماهنگي امور آزادگاه ها ٫ مديران محلي ، فعالان گردشگری واقتصادی و ساكنان جزيره ساعت 20 و 30 دقيقه سه شنبه 21 مهر در سالن خليج فارس مركز همايش هاي بين المللي كيش برگزار شد محمد معزالدين ضمن تسلیت فرا رسيدن ايام الله شهادت سالار شهيدان پیشوا حسين (ع) از گردشگری و جهانگردي به عنوان مهمترين پهنه هاي پيش رو برای گسترش اقتصادی ودرآمد زایی یاد کرد.

وی افزود: این امر مهم با تدبير شايسته دولت در مسير صحيح خویش قرار گرفته و با تصويب طرح سرانجام در انجمن شوراي اسلامي ايران اميدوار هستيم با اميد و افق روشنتري براي بهترین قمت تور کیش ايران عزيز قدم برداريم.

وي با اشاره به اينكه جزيره كيش يكي ازاميدها و پايلوت گسترش اقتصادي كشور در مسير گردشگری است عنوان كرد: با مفتوح شدن درهاي دانشمند بر روي كشورمان و همچنين برداشته شدن تحريم هاي اقتصادي، جزيره كيش به يكي از دروازه هاي ارائه خدمات درزمینه های نفت و گاز و جذب گردشگر به كيش و كشور تبدیل خواهد شد.

همچنين معزالدين با تشریح برتری های بهره برداری از سه طرح جدید توریسم درجزیره دین راه اندازي نظام سناك را جريان مديريتي مشترك٫ پايدار و مطمئن بين دولت و مردم دانست و گفت: سياست تدبير و اميد همان سياستي است كه دكتر روحاني تعقیب مي كند وبا تفکر خلاقانه مدیران ومسئولان آزادگاه دین به منصه ظهور قبض که با به کارگیری آن مي تاب گام هاي بزرگ ملي برداشت. بعد از به دست آمدن نتايج اين برنامه ، پیش فروش تور کیش  این طرح در ساير آزادگاه ها نيز اجرا خواهد شد.

معاون برنامه ريزي و هماهنگي امور مناطق آزاد كشور عنوان كرد با به کارگیری دیتا هاي اين نظام مي توان اقدامات بهتري درباره مسافران داخلي و خارجي مهيا كرد و اين مي تواند دگرگوني در نظام مديريتي كشور ايجاد كند و همچون كشورهاي پيشرفته استانداردها را به روز كرد.

مهندس محب خدايي معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش نیز ضمن تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام سوگواري محرم و تشكر از كليه متولیان برگزاري جشنواره تابستاني كيش عنوان كرد با فرمان دكتر مونسان قصد سازمان آزادگاه كيش دگرگونی و گسترش در تمامي حوزه ها است و بيشتر برنامه ريزي ها بر اين پای بست، اتمام شده است.

وي تاكيد كرد با کوشش حوزه هاي مختلف شاهد رشد و تحول در برپايي هجدهمين جشنواره تابستاني كيش بوديم و جشنواره هاي متنوعی با عنوان جشنواره خريد، سلامت، لاكي و دلفين و رالي خانواده برگزار شد که رضايت مندی گردشگران را درپی داشت.

مهندس خدايي ضمن اشاره به ركود اقتصادي در كشور يادآور شد در طول اين جشنواره شاهد 2 درصد رشد در بخش مسافري بوديم.

وي همچنين با اشاره به سه طرح کارساز درتحول گردشگری دین گفت: مسیر اندازي نظام سناك، تقويم گردشگري با 85 برنامه بزرگ و گزیده تر و صدوركارت خدمات گردشگري موفقيتي مهم و تأثير گذار در پهنه گردشگري جزيره كيش است و اين بانك اطلاعاتي كمك شاياني به معرفي كيش به عنوان يك مقصد گردشگري مهم در كشور خواهد كرد.

در اين مراسم خليلي مدير عامل جامعه بازاريان جزيره كيش ضمن تقدير از تمامي دست اندركاران و فعالان برگزاري اين جشنواره خاطر پرتو ساخت: با توجه به ركود اقتصادي حاكم بر كشور ٫ جزيره كيش با برنامه ريزي هاي انبوه توانست ميزان ورود رهسپار به جزيره و شركت در جشنواره را همچون سنه هاي ماضی كنترل كند و به نسبت ساير مناطق از رشد مسافري خوبي برخوردار بوديم.

گفتنی است درپایان این مراسم جایزه کبیر رالی تور خانواده مذهب که یک دستگاه لودر بود قرعه کشی شد وبابک خالدی از شیراز برنده این جایزه شد.