جاذبه های گردشگری کیش

خانه بومیان
یکی از جاهای دیدنی کیش خانه بومیان دین است که به دیرینکده تبدیل شده است. منظور از تبدیل خانه بومیان کیش به موزه شناسایی تاریخ، فرهنگ، آیین ها و رسوم، معیشت و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان دین بوده است، این خانه بعد از موافقت صاحب آن و اخذ پروانه لازم از سازمان منطقه آزاد آیین در فروردین سنه 1393 با هدف اشتغالزایی، مشارکت بومیان در بخش گردشگری و تحقق توسعه گردشگری برقرار برای جزیره کیش، خانه بومیان به منزل ملت شناسی بومیان دین تبدیل شد. تمامی اطاق ها و فضاهای منزل با حفظ معماری سنتی با به کارگیری مصالح بومی بازسازی شد و سبک حیات بومیان دین در 80 سنه قبل بازسازی شده است.
بوستان آهوان کیش
بوستان آهوان مذهب یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی آیین است، این بوستان با زمینی به مساحت 2 هکتار در انتهای خیابان فردوسی جزیره کیش واقع شده است. در این بوستان به غیر از آهو چند گونه های دیگری از حیوانات مانند شیر، روباه، شغال، میمون، گوزن و گونه ها طیور نیز حفاظت می شوند، اما آهوها برخلاف دیگر حیوانات که در قفس حفاظت می شوند، به صورت آزادانه در این پارک حیات می کنند. کودکان علاوه بر تماشا این حیوانات قشنگ می توانند از وسایل بازی موجود در این پارک نیز کاربرد کنند.
بارانداز تفریحی کیش بهترین محیط‌ دیدنی کیش
اسکله تفریحی جز بهترین جاهای دیدنی دین است که در لیست 16 جاذبه برتر کیش ما قرار می گیرید،این اسکله در ساحل جزیره قرار گرفته است که حائز عرشه ای چوبی و قشنگ است و شما را به سمت آبهای نیلگون خلیج فارس هدایت می کند. این فضا یکی از بهترین مناطق مناسب برای پیاده روی و گردش در جزیره آیین می باشد. این اسکله تفریحی بدست کارآزمودگان ایرانی ساخته شده است و درازا آن به 437 متر می رسد. این بارانداز تفریحی به مراکز تفریحی سایر چون بولینگ مریم کیش، سینما 4 بعدی و کلوپ تفریحات دریایی نزدیک است و می توانید از این امکانات به نکوداشتن بهره‌گیری کنید در گوشه ها-کناره ها اسکله تفریحی پر است از کافه، رستوران، مراکز تفریحی و… که می نا در اینجا لحظات خوشی را بگذرانید برای دید فایل کامل اسکله تفریحی آیین کلیک کنید.
جزیره هندورابی
یکی سایر از جاذبه های دیدنی مذهب جزیره هندورابی است. جزیره هندورابی احد از جزیره های آرام و تقریبا خالی از سکنه همراه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای محلی است. این جزیره از توابع دین می باشد و مساحتی حدود 23 کیلومترمربع دارد. جزیره هندورابی دارای بلندترین نقطه به بلندی بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیمه کیلومتر است. در جزیره هندورابی روستایی هستی دارد به نام “هندرابی” که در نزدیکی همین روستا قریه‌ های دیگری بنام دورات و صرات وجود دارد. این جزیره از قرن 15 میلادی در برگزیدن پرتغالی ها بوده و به عنوان پایگاه نظامی و بازرگانی باره استفاده پیمان می گرفته است. امروزه یادگارها باقی باقیمانده از این پایگاه نظامی پرتغالی ها هستی دارد. برای دیدن فایل کامل جزیره هندورابی کلیک کنید.
ساحل مرجان کیش
چهارمین مکان گردشگری دین که در فهرست 16 تایی ما قرار میگیرد کناره مرجان دین است. بیشتر مسافران و گردشگران جزیره کیش وقت بسیاری از خود را در ساحل کناره مرجان جزیره آیین می گذرانند و از چشم انداز های زیبای دین و کناره مرجانی لذت می برند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت نکویی را برای بازدید کنندگان بوجود آورده و در طول اقامت خود در جزیره کیش از این ناحیه که دارای ساحلی زیاد زلال و شفاف می باشد دیدن می کنند. تماشای طلوع آفتاب از این پارک ساحلی خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد. در کنار مرجان آلاچیق ها به صورت پراکنده هستی دارد و شما می توانید از آنها کاربرد کنید. برای دیدن فایل کامل کنار مرجان کیش کلیک کنید.
شهر حریره کیش
شهر حریره نیز گرد از مکان های دیدنی مذهب است که می توانید در دین به آنجا بروید. شهر حریره کیش مربوط به سده ۵ الی ۱۰ هجری قمری است که در تقدیر شمالی جزیره قرار گرفته است و جز یادگارها ملی ثبت شده در ایران می باشد. این شهر کهنه یکی از نقاط دیدنی جزیره مذهب است و در وسعتى سه کیلومتر مربعی قرار دارد و نمایانگر شهرى کبیر و آباد در آن موعد می باشد که جمعیت زیادی را در خویش جای دیتا بوده است. در سرنوشت شمال این ناحیه ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن، قابل رویت است. امروز از این شهر باستانی، نمای از بین رفته یک شهر وجود دارد که از آن دیواره ها و سقف های به جای باقیمانده است. برای دید فایل کامل شهر 800 ساله حریره مذهب کلیک کنید.
شهر زیرزمیی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز با بیش از 10 هزار مترمربع مساحت امروزه با نام کاریز آیین شناخته می شود. این شهر یگانه از مکان های دیدنی دین است. کاریز در قدیم به معنای کاریز بوده است. این شهر زیرزمینی در عمق 16 متری سطح زمین پیمان گرفته است و سقفی 8 متر مملو از صدف، سنگواره و مرجان های دریایی را در خود جایی داده است و قدمتی بین 270 – 570 میلیون سال دارد. این مجموعه در فاز نخست خود حائز تقسیم های مختلفی از دسته غرفه های صنایع دستی ایران وجهان، رستوران سنتی و جدید، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالرهای هنری را دارا است. این جاذبه کیش به عنوان هشتمین جاذبه برتر دین در لیست 16 تایی ما قرار می گیرد. برای دید فایل کامل شهر زیرزمینی قنات کیش کلیک کنید.
کشتی یونانی از دیگر جاذبه های کیش
کشتی یونانی یگانه سایر از جاهای دیدنی آیین است. بر بنیاد اطلاعات به دست آمده و موجود این کشتی متعلق به کشورر یونان می باشد و اسم آن کولااف است. این کشتی یونانی در سال 1322 توسط کمپانی ویلیام هامیلتون با وزنی در حدود 7 هزار بدن و به درازا 136 متر در بندر گلاسکو اسکاتلند ساخته شده بود. اطلاعات به دست آمده انگیزه به گل نشستن این کشتی را مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی دانسته اند. یونانی ها تلاشهای زیاد برای درآوردن این کشتی از گل انجام دادند و در واپسین،انجام چون نتوانستند آن را خارج بکشند آن را تهی سازی و به اثیر کشیدند. برای دید متن کامل کشتی یونانی مذهب کلیک کنید.