استانبول به عنوان پایتخت جدید حزب اروپا رشد می کند

شاخ طلایی پررونق است به عنوان شهر پویا در جهان تبدیل می شود خط افق خود را و هنرمندان و دانش آموزان کمک می کند آن را وزوز
اندرو فینکل

خورشید 2 ژانویه 2011 00.05 GMT اولین بار در خورشید 2 ژانویه 2011 00.05 GMT منتشر شد
این مقاله بیش از 7 سال سن دارد
سهام
23
استنبو بیگولو
تفریحات شبانه در بیوگلو، که در حال حاضر به هتل های بوتیک، رستوران ها و باشگاه های موسیقی جهان است. عکاس: کاردن کول / گتی ایماژ
در جریان سال جدید، توریست ها در لندن ویتون و پرادا در بازار بزرگ قفقاز استانبول شرکت داشتند. اما در مراکز خرید بلند در طرف دیگر شهر، شکارچیان مقرون به صرفه در فروش زمستان در حال مبارزه برای دست خود را بر روی چیز واقعی است.

بازار تحت پوشش استانبول، یک حرم ابتدایی برای چابک سازی روحانی، قیمت تور استانبول پنجاه و پنجاهمین سالگرد خود را با یک چهره ی چند ملیتی پوند جشن می گیرد. در حقیقت، کل شهر در حال پیشروی از چند میلیارد پوند است، همانطور که یک بار پیشپا در اروپای غربی خود را به عنوان یک آهنربا منطقه ای معرفی کرد.

شهر وزوز است تنها چند سال پیش، زمانی که ساکنان صحبت از گنبد هزاره را انجام دادند، محل برگزاری O2 برای آخرین کنسرت بانوی گاگا بود که آنها در ذهن داشتند، اما هزاران سال از هم جدا کردن کلیسای حجاب صوفیه و مسجد آبی در منظر تاریخی شهر شبه جزیره اما اکنون skylines جدید وجود دارد. در ورودی اروپا به پل بسفرس، کار در شبانه روز در مرکز زورلو، یک مجتمع مسکونی هتل، خرید و فروش می باشد. این فقط جاده ای از آسمان خراش Sapphire است که خود را به عنوان بلندترین ساختمان استانبول معرفی می کند و با یک بازو قوی می توانید یک سنگ را در برج های Trump جدید پرتاب کنید.

آگهی

شهردار آن، کادیر توپاس، و توضیح رونق مدرن آن در تاریخ 30 سال گذشته، “استانبول یک کشور است، نه یک شهر”. در سال 1980، استانبول توانست برق را برای روشنایی این منظره معروف بپردازد. این شهر همراه با بقیه ترکیه تحت قوانین رزمی قرار داشت و رژیم غذایی نیمه شب و حتی کمبود قهوه ترکیه نیز وجود داشت.

از آن به بعد، شهر راه خود را به اقتصاد جهانی راه می دهد. مفاصل بکستریکت در محله ی بیوگرافی اروپا به هتل های بوتیک، غذاهای آشپزخانه و باشگاه های موسیقی جهان تبدیل شده اند. قهوه خانه های دمی که قهرمانان آن ها یک بار به قیمت یک لیوان چای می فروشد، در حال حاضر به لاتین می پردازند – و اگر شما سعی می کنید تا روشن شود، یک جریمه 30 پوند است.

در پایان جنگ جهانی دوم، زمانی که پرده های آهن به جدایی استانبول از بقیه اروپا افتاد، تنها یک میلیون نفر اینجا زندگی می کردند. از آن زمان، شهر هر 10 سال جمعیت خود را با این مقدار افزایش داده است. مورات گووانک، طراح شهر و سازنده استانبول (1910-2010)، یک نمایشگاه قابل توجه است که سرعت تغییر را توضیح می دهد، گفت: “امروز استانبول بالاتر از همه یک شهر مهاجر است.” این در سانترالینبول – یک نیروگاه تبدیل شده است که به طرز وحشیانه شیک تر از تیت مدرن لندن است.

 

خود را در یک داستان عالی از دست بدهید: ثبت نام برای ایمیل خواندن طولانی
ادامه مطلب
ترکیه در حال حاضر یک کشور جوان است – سن متوسط ​​29 سال است، تور استانبول اما استانبول حتی جوانتر است. مردم به آنجا می آیند و اغلب در جای دیگری بازنشسته می شوند. و اگر ترکیه به خوبی از اشتغال زنان رسمی برخوردار باشد، تقریبا نیمی از آنها در استانبول کار می کنند.

یک مطالعه اخیر توسط موسسه بروکینگز مستقر در واشنگتن، در تحقیقات مشترک با پروژه LSE Cities، قضاوت کرد که استانبول پکن و شانگهای را به عنوان نام شهر پویا 2010 مورد ضرب و شتم قرار داده است.

آلن Berube، مدیر برنامه سیاست متروپولیتن Brookings نوشت: “استانبول رتبه اول را برای رشد اقتصادی در سال گذشته به دست آورد. “اقتصاد آن به میزان 5.5٪ به ازای هر سرانه رشد یافت و در سالهای 2009 تا 2010 میزان اشتغال در سال 2009 به میزان قابل توجهی 7.3٪ افزایش یافت. بخش بانکی ترکیه، که کمتر به سرمایه گذاری های خطرناک سرمایه گذاری می کرد، تبدیل به یک پناهگاه امن برای سرازیر شدن سرمایه جهانی شد ) بازارهای در طول رکود. ”

ممکن است اقتصاددانان متوجه شوند که استانبول جایی است که باید باشد. خوانندگان کوچه و خوانندگان و دانش آموزان تبادل اراسموس برای برخی از زمان ها شناخته شده اند. اگر بازارهای نوظهور شروع به رشد اقتصاد جهانی کنند، پویایی خلاقانه از مراکز قدیمی تا جدید خسته شده است. استانبول بسیار شبیه پاریس هنری میلر یا حزب شهر پسا شوروی در پراگ است که در آن دو دهه غرب می توانند این زمان بحرانی بین دانشگاه و زندگی را صرف کنند. کاترین آمبریتی، 23 ساله از برکلی، کالیفرنیا می گوید: “شما فقط نمیتوانید در نیویورک یا لندن نشان دهید و امیدوار باشید که در آن قرار بگیرید”. “حداقل بدون برنامه ای که توسط والدین با پاشنه پا در می ریزد، بدون برنامه ریزی شده است.”

او به استانبول آمد و مشاغل آموزشی و سپس کار روحانی را در یک شرکت حقوقی به پایان رساند و یک روز برای تبدیل شدن به یک وکیل به خانه برگشته است. او می گوید: “استانبول همواره غنی و ضعیف است و این باعث می شود که آن را مانند یک شهر واقعی احساس کنید.”